Tez Nedir Tez nasıl Yazılır

Bir tez, ait olduğunuz araştırma topluluğuna ana katkınız hakkında konsolide bir belgedir.

Tezde belirtilen temel katkılar, araştırmanın da yayınlandığı ilgili makaleler tarafından desteklenmektedir. Tipik bir tezin uzunluğu çok uzun olduğu için (~ 125 sayfa vb.), İnsanların bunu okumak isteyeceği muhtemel değildir. Yazarın bu çalışmayı yapmak için yıllar sürmesi halinde, bir okuyucunun tüm bu materyalleri sindirmesini beklemek pek olası değildir. Karşılaştırıldığında, makalelerin okunması daha olasıdır. Bu yüzden tipik bir okuyucu tez çalışmasında ilginç bir parça bulabilir, çalışmanın nerede yayınlandığını (eğer varsa) arar ve bu kağıdı okuyabilir. Bu şekilde sınırlı iş alt kümesi kavramak çok daha kolaydır.

Benim düşünceme göre, bireysel tez bölümleri daha bağımsız bağımsız çalışma parçaları (ve bu bağımsızlık için iyi tezler denemeye çalışırlarsa) yönetilebilir kapsamı nedeniyle okunması daha olasıdır. Fakat tipik olarak değillerdir: notasyon, terimlerin tanımları ve teoremler vb. İle ilgili diğer bölümlere başvurmalısınız.

Akademik dünyaya ses getiren ve çekici olan tez yazımı nedir? Bir doktora dersinde bile bu soruya gerçek bir cevap verilememesi büyük bir sürpriz olabilir. Daha önemlisi, sorunun cevabı değil, öğrencinin sağlam bir araştırma ödevi ile gelebilmesidir. Amacı bir araştırma ödevi yazmak olan herhangi bir öğrencinin bunun muazzam miktarda iş gerektirdiğini bilmesi gerekir. Bu, farkına varmak için ilk şey olmalı; geçen yıl veya programdaki, sahip olabileceğiniz en kötü akademik deneyim olabilir. Bunu akla getirdikten sonra, aşağıdakilere dikkat edin:

Yazmak istediğiniz konuya karar verin. Hemen her durumda, konuyu seçme izniniz olacak. Böylece, sizin için en çok ilginizi çeken şey ve zaman sınırı içinde tamamlayabileceğinizi düşündüğünüz şey nihai seçim olacaktır. Bir konuya yerleştiğinizde, seçmiş olduğunuza özel olun. Kapsamı disiplinler arasında kesilen, ancak belirli bir şeye daraltmış bir konu seçebilirsiniz. Eğer konunuz çok belirsiz ise, belli bir şeyi açıklamakla sonuçlanabilir, oysa asıl amaç sadece tanımların ötesinde olmalıdır.

Çoğu öğrencinin anlayamadığı bir şey, ne zaman bir araştırma konusu seçeceğidir. Bir araştırma yapacağınızı düşündüğünüzde bu ilk seçenek olmalı. Seçiminizi mümkün olduğunca erken yapın. Belki bu program için kaydolduğunuz ilk günü doğru şekilde yapılmalıdır. Bu araştırmayı yapmanın saatini veya dönemini beklemeyin. Erken seçim yapmamanın başarısız olmayı seçmek anlamına gelebileceğini unutmayın.

 

Konuyla birlikte hazır olun, bölümünüze gidin ve çalışma alanınıza bağlı bir denetçi seçmeyi tercih edin. Bu konuda bir araştırma ödevi yapılabileceğini kabul etsin. Bazı durumlarda, konunun kaydedilmesi gerekecektir. Eğer öyleyse, hemen yap.

Araştırmanızı bir kerede başlatın. Gönderme için son son tarih çok uzak olabilir. Ama hemen başla. Zamanın ötesinde zamanın ötesine geçmek daha iyidir. Yaklaşan tüm düzeltmeleri ve hatta diğer şeyleri dinlenmek veya yürütmek için daha fazla zamanı etkilemek için her zaman sahip olacaksınız. Kendinize kişisel ve daha erken son tarihler verin ve bu son tarihlere göre çalışmaya karar verin.

Her zaman etrafta bir not defteri bulundurun ve kağıdınız için kullanılabileceğini düşündüğünüz her şeyi yazın. Ön aşamalarda hiçbir şey atmayın. Her gün araştırmanıza her zaman bir şeyler eklemek için bir karar verin. Her kaynağınızı özellikle arkadaşlarınız ve sınıf arkadaşlarınızdan yararlanın.

Hiç soruyu sordun mu: Bir tez cümlesi nedir? Şimdi bir cevap alabilirsiniz. Ayrıca tez yazımı, kitap araştırma ödevi ve iş araştırma ödevi hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Tez metninin neye benzediğini varsayalım? Kağıdınız en iyi modda temsil edilmeli ve en yüksek olgunluk derecesini göstermelidir. Bu yüzden, bir sayfa yazdığınızda, yazdıklarınız başlığınızla bir ilgisi varsa, dur ve geri dön. Yazdığın şeye yakın ol ve iyi yaz. Çoğu insanın okumak ve eleştirmek için bir gün alacağı bir araştırma ödevi tamamlamak için her zaman var. İyi dilbilgisi kullanın ve anlaşılması güç olan herhangi bir jargondan kaçının. Düzgün alıntı yapmayı unutma.

Özel yazı hizmetimizin en yüksek standartlara ve şartnamelere uygun olmasını sağlamak için çok çalıştık ve becerilerimizi geliştirdik. Bunlar şunları içerir:

Akademik yazı

 • Üniversite Denemeleri
 • A-Seviye, GCSE Kursları
 • Lisans Dönem Ödevi
 • Lisansüstü, Yüksek Lisans Araştırma Makaleleri
 • Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Tezleri
 • Doktora tezi

 

İş Kariyer Araştırması

 • İş planı
 • Hibe başvurusu
 • İkna edici Konuşma
 • Powerpoint sunum
 • Diğer servisler

Düzenleme servisi

 • Başvuru / Uygulama Yazma
 • Düzeltme
 • Kitap raporları
 • Web Geliştirme
 • Metin Yazarlığı

 

Deneyimden, kaleme geldiğinde kalitenin çok önemli olduğunu öğrendik. İyi yazılmış ve profesyonelce düzenlenmiş içerik, YARDIMCI olarak büyük önem taşır

Müşteriler daha iyi sonuçlara ulaşırlar. İş arayanlar daha yüksek ücretli işler elde ederler. Site sahipleri daha yüksek trafik ve sayfa elde ederler. Yeni işler fırsatları bulurlar.

Bu yüzden size en iyi yazılı stil, analiz, dilbilgisi, biçimlendirme, imla ve noktalama işaretleri sunuyoruz. Yazma hizmetlerimizle, makalenizin tamamen gözden geçirildi ve gözden geçirilmiş olduğundan emin olabilirsiniz.

Ne garanti ediyoruz

Herhangi bir sebeple yazım veya kurgulama hizmetlerimizi tatmin edici bulmazsanız, onayınız alıncaya kadar kağıdınız ilk belirtimlerinize göre hiçbir ek ücret ödemeden yeniden düzenlenir.

 

05439437601