tez hazırlama merkezi

Sadece yüksek lisans tezini yazmak istiyor musun? Diploma tezini yazmak istiyorsun , ama planladığın kadar hızlı ilerlemiyor musun? Böyle bir durumdaysan yüksek lisans tezi veya bitirme projeni yazarken seni destekliyorum . Bunun gibi sorular için size destek olabilirim:

Konuyu bul ve daralt
Yüksek lisans tezim veya diploma tezim için nasıl bir konu bulurum?
Konunun üniversite çalışmam için uygun olduğunu nasıl bilebilirim?
Bulduğum konunun çok büyük olmadığını nasıl anlarım?
Yüksek lisans tezim veya diploma tezim için bir konu bulsam ne yapmam gerekiyor?

Bir açıklama yaz

Yüksek lisans tezim  için nasıl bir açıklama yazarım?

Araştırma literatürü

İhtiyacım olan tüm literatürü gerçekten bulmak için ne yapabilirim?
Tüm literatürün çevrimiçi ortamda mevcut olduğunu varsayabilir miyim?
Hangi katalogları kullanmalıyım?
Hangi veritabanları önemlidir?
Tüm literatür dağlarıyla baş edemediğimi hissedersem ne yapmalıyım?
Literatürü nasıl değerlendiririm?
Bir literatür yönetim programı kullanmalı mıyım?
Literatürü zaman açısından ekonomik olarak nasıl değerlendirebilirim?
Litaratürümü nasıl sıralamalıyım?

Alıntılama

Dergi makalelerini doğru bir şekilde nasıl alıntılarım?

Kaynakça oluştur

Yüksek lisans tezini yüksek lisans tezim veya tezim tezi içinde nasıl en iyi şekilde düzenleyebilirim?
Çevrimiçi yayınları nasıl toplarım?
Bibliyografyada okuduğum tüm literatürü kapsamalı mıyım?
Yazarın bloğu ve motivasyonu
Diploma tezimi veya yüksek lisans tezimi yazmak için haftalarca hatta aylarca beni yavaşlatan yazar bloğundan nasıl çıkarım?
Tezimi bitirmek için kendimi motive etmek için ne yapabilirim? Şu an için bir acı.
Tezimi veya yüksek lisans tezi ve işimi tek çatı altında nasıl alabilirim?

Bilimsel bir makale yazma rehberi
Bu kılavuz, her türlü bilimsel çalışma için bilimsel bir çalışma yapması gerekenlere ilk yardım sağlamayı amaçlamaktadır.

 • TEZ
  Öğrenci projesi
  deneme
  Lisans tezi
  tez
  tez
  Master tezi
  tez
  Doktora tezi / tez

Literatürdeki konunun seçilmesinden alıntılama kurallarına kadar düzenleme ve düzenleme ve kaba taslağın hazırlanması, bilimsel çalışma ve bilimsel çalışma ile ilgili tüm konulara yönelik olarak ele alınır – anlaşılabilir, pratik ve hemen uygulanabilir.
Bilimsel çalışma ile ilgili konular

Alıntı, bilimsel çalışmanın bir ön aşamasıdır; alıntı ilk başta çok iş çıkarsa bile, daha sonra işinizi kolaylaştırır.

 

Gerçek bilimsel çalışmayı yazmadan önce, kapsamlı metin okumaları ve alıntılar vardır . Alıntıda okudukları metinlerden düşünce, argüman, alıntı ve bibliyografik referanslar toplayarak okumayı kaydedersiniz. Bir alıntıda, yabancı içeriğin kendi içeriğiyle karışmaması özellikle önemlidir, bu nedenle ayırt edilebilir bir etiketleme yapılması tavsiye edilir. Kendi içeriğiniz, alıntıda yazdığınız metin referansları hakkındaki düşüncelerinizdir. Bu transkript ile bilimsel çalışmanız ilk formunu alır.

Bir seminer düzenlemek, özellikle seminerlerde dersin bir parçasıdır. Gereksinimler üniversiteye, çalışma alanına ve profesöre bağlı olarak büyük ölçüde değişse de, yine de birkaç önemli kural izlemelisiniz.

Sözlü sunum olarak sunum, dinleyicileri bilinmeyen bir konuya tanıtmaya hizmet eder; Birçok durumda ünite bilimsel bir makaleyi tamamlar . Bir konuşmacı olarak, bazı temel şeylere bağlı kalmanız gerekir, böylece sunum sadece bilgilendirici değildir, aynı zamanda hayatta kalır. Bir sunumda görselleştirme yardımcıları kullanırsanız, monologunuzun araçlar ile hizalandığından emin olmanız gerekir. Bunun için belli kurallar var.

Yapı, içeriğiniz ve gerekçeniz için temel olarak kılavuzdur. İyi düşünülmüş bir yapı ile yazma sürecini muazzam ölçüde destekliyorsunuz.

Bir taslak oluşturma

Bilimsel bir makalenin pek çok yazarı, bir taslağın hazırlanmasını çok can sıkıcı bir konu olarak görür; ancak makul bir yapı, çok zaman kazandırır ve yazma sürecini kolaylaştırır. Tüm metnin yapısı ile – örneğin, bir seminer kağıdı veya tez – daha küçük elemanlara bölünmüş ve akıl yürütme çizgisi açıkça görülebilir. Yapı statik değildir, ancak yazma işlemi sırasında değiştirilebilir ve uyarlanabilir.

Birçok bilimsel makalenin bir sorunu doğru alıntıdır. Alıntıları tutarlı ve anlamlı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, başlangıçta en iyi tanımlayacağınız bir sınava, örneğin tez ya da tez çalışmasına uymalısınız ve denetçilerinizle koordinasyon sağlayın.

Bilimsel bir makale, kendi düşüncelerinden ve savlarından gözle görülür biçimde ve kesin olarak ayırt edilmesi gereken doğrudan ve dolaylı alıntılarla karakterize edilir. Bu yazıda doğru alıntı yapmayı öğreneceksiniz . Tezinizi yazarken herhangi bir problem yaşanmasını önlemek için, alıntılardan başlayarak, alıntıların size bir miktar evrak tasarrufu sağlayabileceğini hatırlatmak önemlidir, ancak yapılacak olan işin doğasıyla uyumlu olması gereken kendi yansımanızın ve kendi bilimsel başarınızın yerine geçmezler. bilimsel çalışma beklenebilir.

 

05439437601