tez arama motoru/Güncel

tez arama motoru

İnternet üzerinden Google aracılığıyla erişilemeyen bir bilgi hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? Okulunuz, kamu ya da üniversite kütüphaneniz aracılığıyla bugün kullanabileceğiniz premium, yetkili araştırma içeriğine erişebilirsiniz!

Teziniz için bir konu mu seçmek üzeresiniz? Ya da doktora derecenizi tamamlayan makale için fikirler mi arıyorsunuz ? Artık birçok tez için çevrimiçi arama yapabilirsiniz Bu ücretsiz elektronik kaynaklar internette ücretsiz olarak mevcuttur.

YÖK TEZ MERKEZİ https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/

Google Akademik

Google Akademik, akademik literatürü geniş bir şekilde araştırmak için basit bir yol sağlar. Bir yerden, birçok disiplinde ve kaynakta arama yapabilirsiniz: akran gözden geçirilmiş makaleler, tezler, kitaplar, özetler ve makaleler, akademik yayıncılar, profesyonel toplumlar, önbaskı depoları, üniversiteler ve diğer akademik kuruluşlar. Google Akademik, akademik araştırma dünyasında en alakalı araştırmaları belirlemenize yardımcı olur. (Tam Sağlar – çeşitli kaynaklara metin erişime)

OAIster: Dijital Kaynakların Birliği Kataloğu

OAIster   dijital kaynakların büyük bir birleşim kataloğu.

BASE: Biefeld Akademik Arama Motoru

BASE, Bielefeld Üniversitesi Kütüphanesi tarafından oluşturulan ve geliştirilen, akademik olarak ilgili web kaynakları için çok disiplinli arama motorunun adıdır.

Sanal Kütüphane

Sanal Kütüphane, bir web kataloğudur.

ABD Hükümeti Bilim Portalı

Science.gov, hükümet bilimi bilgisine ve araştırma sonuçlarına açılan bir ağ geçididir.

BNET’te Makale Bul

Bilim ve çeşitli alanlarda akademik tam metin belgeleri sunar.

İnternet Halk Kütüphanesi

DMOZ Açık Dizin Projesi

Açık Dizin Projesi, Web’in insan tarafından düzenlenmiş bir dizinidir. Geniş ve küresel bir gönüllü editör topluluğu tarafından inşa edilmiş ve sürdürülmüştür.

TechXtra         Konu Alanı: Mühendislik + Matematik

Makaleler, önemli web siteleri, kitaplar, en son endüstri haberleri, iş ilanları, e-dergiler, e-baskılar, teknik raporlar, en son araştırma, tez ve tezleri ve daha fazlasını bulun.

Scirus: Sadece Bilimsel Bilgi İçin Konu Alanı: Bilim

Scirus , internetteki en kapsamlı bilimsel araştırma aracıdır. Son sayımda endekslenen 350 milyondan fazla bilimsel maddeyle, araştırmacıların sadece dergi içeriğini değil, aynı zamanda bilim adamlarının ana sayfalarını, eğitim yazılımını, baskı öncesi sunucu materyalini, patentleri ve kurumsal veri tabanını ve web sitesi bilgilerini aramasını sağlar .

Athenus: Mühendislik ve Bilim Arama Motoru Konu Alanı: Bilim + Mühendislik

OpenCourseWare Consortium          Konu Alanı: Genel,

OpenCourseWare Konsorsiyumu, yüzlerce yüksek öğrenim kurumunun ve OpenCourseWare’i ilerletmeye kendini adamış ilişkili kuruluşların ve küresel eğitim üzerindeki etkisinin dünya çapında bir topluluğudur. OpenCourseWare (OCW), üniversiteler ve üniversiteler için yüksek kaliteli eğitim malzemelerinin ücretsiz ve açık bir dijital yayınıdır .

Türkiye ve KKTC’deki Açık Erişim Depoları (Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi – YAAP)

Tam metin binlerce erişilebilir; Türkiye ve KKTC Üniversitelerinden akademik makaleler, kitaplar, tezler, raporlar, makaleler ve diğer çıktılar.

Turkish OpenCourseware Konsorsiyumu

Türk Bilimler Akademisi (TÜBA) himayesinde, 50’den fazla Türk akademik kurumunun, Yüksek Öğretim Kurulunun (YOK) ve Türk Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi’nin (ULAKBIM) ulusal konsorsiyumu.

E-LIS: Kütüphane ve Bilgi Biliminde E-Baskılar Konu Alanı: Kütüphanecilik

Dijital Bilişim Bilimi ve Tekniği Kütüphanesi . (DLIST) Konu Alanı: Bilişim Bilimleri

BBC: Açık Haber Arşivi          Konu Alanı: Genel

ArchNet: Mimarlık Konu Alanı: Mimarlık

ArchNet , Müslüman kültür ve medeniyetlere odaklanan mimarlar, planlamacılar, kentsel tasarımcılar, peyzaj mimarları, konservatörler ve akademisyenler için uluslararası bir çevrimiçi topluluktur   .

Türkçe Sözlü Anlatı              Alanı Arşivi : Türk Edebiyatı

T .R. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı E-Kütüphane  Konu Alanı: Sosyal Bilimler + Ekonomi

Mevzuat Bilgi Sistemi       Konu Alanı: Yasa ve Yönetmelikler, Türkiye

Açık Erişim Dergileri Dizini (DOAJ)         Konu Alanı: Genel, Çok Konu

Tüm konuları ve dilleri kapsayan ücretsiz, tam metin, kalite kontrollü bilimsel ve bilimsel dergiler.

Ücretsiz E-dergiler

Elektronik Dergiler Kütüphanesi, internette tam metin makaleleri yayınlayan bilimsel ve akademik dergilerin etkin kullanımını sağlar.

yök tez konuları,

yök tez merkezi tez indirme,

yök tez yazım kılavuzu,

tez başlıkları,

yök akademi,

türkçe tez,

tez inceleme,

tez konusu,

 

 

 

05439437601