SPSS analizi yapan yerler

 

Kurumumuzda SPSS analiz hizmeti verilmektedir….

SPSS Kullanarak Veri Nasıl Analiz Edilir
SPSS (Sosyal Bilimler için İstatistik Paketi) yazılımı, IBM tarafından geliştirilmiştir ve veriyi analiz etmek ve belirli veri koleksiyonlarına dayalı tahminler yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. SPSS’nin öğrenmesi kolaydır ve öğretmenlerin yanı sıra öğrencilerin birkaç komut yardımıyla kolayca sonuç elde etmelerini sağlar. Sonuçların etkileri oldukça belirgindir ve istatistiksel olarak geçerlidir. Yazılımı kullanarak, hızlı ve etkili bir dizi çalışma gerçekleştirebilir. Veri analizinizi SPSS üzerinde yapmaktan endişe ediyorsanız, burada birkaç yönerge ve sürecin genel bir değerlendirmesi vardır.

1 Excel dosyanızı tüm verilerle yükleyin. Tüm verileri topladıktan sonra, excel dosyasını doğru tablo formları kullanılarak eklenen tüm verilerle hazır bulundurun.

2 Verileri SPSS’ye aktar. Ham verilerinizi excel dosyanız aracılığıyla SPSS’ye aktarmanız gerekir. Verileri içe aktardıktan sonra, SPSS bunu analiz eder.

3 Spesifik SPSS komutları verin. Analiz etmek istediğiniz şeye bağlı olarak, SPSS yazılımında istenen komutları verebilirsiniz. Her bir aracın nasıl kullanılacağına dair yönergeleri vardır ve en doğru sonuçları almak için tüm seçenekleri besleyebilirsiniz. SPSS’de komut vermek, basit ve anlaşılması kolay bir yöntem olup öğrencilerin bunu kendi başlarına yapmaları için kolay bir iştir.

4 Sonuçları al. Yazılımdan elde edilen sonuçlar, verimli ve doğru bir şekilde verilmiş, araştırmacılara uygun gelecekteki çalışmalar hakkında daha iyi bir fikir ve ileriye yönelik bir yönlendirme sunmuştur.

5 Grafikleri ve grafikleri analiz edin. Sonuçları anlamak biraz zor olabilir. ama analizle profesörlerden ve akranlardan yardım alabilirsiniz. Ayrıca SPSS’te bize  danışabilirsiniz.

6 Analizinize dayalı olarak sonuçlarınızı yayınlayın. SPSS’nin nihai hedefi, belirli araştırmalara dayanan sonuçlara varmaktır. Yazılım, minimum istatistiksel sapma ile sonuçları çıkarmanıza ve geleceği kolayca tahmin etmenize yardımcı olur.

 

05439437601