Kurumsallaşma Analizi

Kurumumuzda kurumsallaşma analizi hizmeti verilmektedir. Bu çerçevede;

Mevcut kurumsal yapı analizi,

Kurumsallaşma düzeyi raporları

Kurumsallaşma iş planı bizim tarafımızdan oluşturulmaktadır.

Kurumsallaşma danışmanlık ve analiz hizmetimiz için;

0 543 943 7601 i 7/24 arayabilirsiniz.

 

Kurumsallaşma uzun vadeli başarı kavramı içinde örtük değerli bir kavramdır. Örgütsel çalışmalar ilerledikçe stratejik yönetim kurumsallaşmayı önemli bir konuma ulaştırmıştır. Bu nedenle kurumsallaşma süreçleri uzun süreli verimlilik, değişim ve krizlere karşı direnç konularına odaklanmaktadır.

Kurumsal teori çok yönlüdür. Her çeşit kurumsal bakış açısı, kurumlar ve kurumsallaşma süreçlerine hitap eder, ancak farklı çeşitleri sosyal sistemlerin farklı yönlerini vurgular. Şirketlerin kurumsallaşma üzerine çalışması da örgütün iç ve dış etkenlerinin değerlendirilmesi ile mümkünüdür.

Örgütlerin kurumlara dönüşmesi “kendi kendini idame ettirme kaygısı ile işaretlenir”. Bu iki şey anlamına geliyor. Birincisi, kendi kendine bakım, “belirli bir kalıcılık ve istikrar” gerekliliğine işaret eder. İkincisi, kuruluş istikrar kazanırken, esnekliği kaybeder, çünkü istikrar, alışkanlıklara yol açmakta, idari değişikliklerin uygulanmasını zorlaştırmaktadır.

Bizim çalışmalarımız teorik alt yapı çerçevesinde oluşturulmaktadır. Şirketinize özel kurumsallaşma düzeyini bizim desteğimizle öğrenebilirsiniz. Daha sonra ortak paydalar eşliğinde kurumsallaşma üzerindeki eksikliklerinizi değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

 

 

05439437601